Opublikowano Dodaj komentarz

Kolejne serie ikon energetycznych IDĄ W ŚWIAT!

Witajcie!

Dzisiaj w świat wypuszczam kolejne malowidła! Jednocześnie dwa motywy! Dziękuję Wam, że mam przestrzeń i czas na malowanie a Wy chętnie korzystacie z tego co wychodzi spod pędzla!

Ikony maluję w pracowni na woskowanych, starych deskach. Ikony są kopiami obrazów, które namalowałam wcześniej a które są dla mnie ilustracjami/pamiątkami moich osobistych doświadczeń.

Ikona „Tysiąc ziaren słonecznika” 

To wymalowany na kawałkach woskowanego drewna sen, w którym 1000 ziaren słonecznika z naszego ogrodu miało stać się lekarstwem dla bliskiej nam osoby. Malowanie pojedynczych ziaren stało się dla mnie medytacją, podczas której przypominałam sobie o kruchości życia, jego nieprzewidywalnym charakterze ale też pięknie, które dostrzegam w przekazywaniu życia następnym. Ciągłość życia, pętla życia jest przesłaniem płynącym z tego malowidła. Zasiewy i zbiory. Kiełkowanie i obumieranie. Doskonałe cykle życia. 

Chciałabym by tak jak poprzednie ikony i ta opowiadała Wam o czymś co dla Was ważne. Może inspiruje do rozmyślań, jest pretekstem rozmów, pamiątką wydarzeń, które zamanifestowały się w Waszym życiu? 

Ikona „Patrz”
To komunikat. Ode mnie do mnie i dalej. Oko jest odwiecznym symbolem towarzyszącym nam w miejscach kultu. Oko wszechwidzące, obserwujące, wiedzące. Oko, którym patrzymy, oko zamglone na chwilę przed przebudzeniem. Oko trzecie. To pamiątka dostrzeżenia i zrozumienia tego jak tańczą w każdym atomie dwie natury: męska i żeńska. Każda cząstka od najmniejszej po największe kosmiczne twory rządzą się podobnymi prawami.
Romans czerni i bieli, dobra i zła, kobiety i mężczyzny w każdym z nas.
Ikona ma przypominać mi o tym odkryciu, o tym bym patrzyła na wszystko od tej pory właśnie przez pryzmat dwoistości natury i o szukaniu balansu pomiędzy nimi. 

 Wszystkie ikony znajdziecie w dziale HIPPIE DOM -> Ikony energetyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *